ACS Viitorul Târgu Jiu, remiză pe Municipal

0
252

ACS Viitorul Târgu Jiu, echipa antrenată de Cristian Lupuț, a obținut un punct în confruntarea de astăzi cu Csikszereda Miercurea Ciuc, disputată pe noua arenă sportivă din municipiu. Gazdele au deschis scorul în minutul 23, când Vasile Pop a punctat printr-un șut de la 20 de metri. După pauză, oaspeții au reușit să egaleze, în minutul 54, prin Romaric Logon. Meciul s-a încheiat 1-1, iar ACS Viitorul ocupă locul 11 in Liga 2, cu 22 de puncte, în etapa viitoare urmând să întâlnească pe Ripensia Timișoara, care astăzi a câștigat la Reșița cu 2-1. Echipa lui Cristian Lupuț a plecat la Oradea imediat după meci, acolo unde își desfășoară antrenamentele. Oboseala provocată de drumurile dese Târgu Jiu-Oradea pe care sunt nevoiți să le facă jucătorii ACS Viitorul, pot fi un factor care a contribuit la evoluțiile slabe ale gorjenilor, din ultimele etape.